2007-08-12

Trzecia książka

Dzisiaj trochę o języku o którym bardzo wiele słychać i, jak wieść gminna niesie, jest obecny wszędzie (choć jakoś go nie widać): Ruby.

Natknąłem się na niego przeglądając Slashdot-a. Z początku była to kolejna nowinka - język programowania z Japonii... Zainteresowałem się nim bliżej po znalezieniu (przypadkiem) w Internecie książki Why's (Poignant) Guide to Ruby.

O samej książce można pisać wiele. Autor popisuje się naprawdę absurdalnym poczuciem humoru, które pomaga nawiązać dialog z czytającym. Dodatkowo nastrój absurdalności nasilają mini-komiksy umieszczone jako ilustracje/przerywniki w treści (mnie najbardziej przypadły do gustu dwa lisy z trzeciego rozdziału). Co najważniejsze - książka dostępna jest w formie elektronicznej, no i niestety nie jest jeszcze kompletna.

"Wzruszający przewodnik po Ruby" nie nauczy Cię programować. Jest to raczej przewodnik po zakamarkach języka Ruby i głowy autora. Polecam wszystkim, którzy planują rozpocząć przygodę z tym językiem i mają niezachwianą wiarę w swą znajomość j. angielskiego.

Link na deser - zjedzony.
(*^_^*)

Brak komentarzy: